.W tym miesiącu
.Proponujemy

proponujemy

polecamy filmy i książki
autorstwa twórców „Bereś & Baron Media Productions”

na życzenie każdy film czy książka mogą być z autografem autorów lub nawet imienną dedykacją
napisz do nas e-maila i zamów tytuł – wpłać pieniądze – i czekaj na przesyłkę


ANIOŁ W KRAKOWIE (2002)
+ dodatki specjalne (zwiastun, niewykorzystane sceny, wywiady, teledysk, galeria)
DVD – dystrybutor Kino Świat
język: polski, region:2, PAL, czas: 87 min.
cena: 35 PLN + koszty przesyłki

Ktoś nazwał go polską ‘Amelią’, bo jest słodki, baśniowy, a przecież wszyscy jesteśmy spragnieni baśni. Jolanta Berent, „Viva”, 23 września 2002HISTORIA FILOZOFII PO GÓRALSKU (2007)
serial TV – 23 odcinki
+ dodatki specjalne (rozmowy z ks. Tischnerem, materiały archiwalne, galeria)
DVD (podwójne) – dystrybutor Telewizja Polska
język: polski, napisy: angielskie, region:2, PAL, czas: 339 min
cena: 45 PLN + koszty przesyłki

Z ogromną przyjemnością obejrzałem Historię w postaci serialu telewizyjnego spółki Bereś & Baron. Sprawili oni bowiem, że góralszczyzna, pozostając góralską, nagle stała się zrozumiała, górale mądrzy, a cudowny dowcip księdza Tischnera i jego miłość do ziomków zajaśniały pełnym blaskiem. Jacek Rakowiecki, „Gazeta Wyborcza”, 27 marca 1999Witold Bereś i Krzysztof Burnetko:
KAPUŚCIŃSKI: NIE OGARNIAM ŚWIATA (2007)
książka („Świat Książki”), stron: 360, okładka miękka
cena: 30 PLN + koszty przesyłki

Śmierć Ryszarda Kapuścińskiego oznaczała niewyobrażalną stratę dla wielu czytelników. Także dla piszącego te słowa. Pozostała już tylko lektura jego książek. Przez niego pisanych lub jemu poświęconych. Łącznie w roku 2007 sprzedano ich ponad 370 000, wliczając w to kilka tytułów (…) Czytelnicy największe zainteresowanie okazali jednak zapisowi rozmów z pisarzem prowadzonych przez wiele lat przez Witolda Beresia i Krzysztofa Burnetkę „Kapuściński: nie ogarniam świata…” – 84 445 egz. (Świat Książki). Rozmów fascynujących. Moim zdaniem w tej właśnie książce autor „Cesarza” przekazał najwięcej swoich niewesołych refleksji na temat stanu naszego świata. Andrzej Rostocki, „Rzeczpospolita”, 1 lutego 2008Witold Bereś i Krzysztof Burnetko:
MAREK EDELMAN. ŻYCIE. PO PROSTU (2008)
+ DVD z wywiadem z Markiem Edelmanem
książka („Świat Książki”), stron: 512, okładka twarda
cena: 40 PLN + koszty przesyłki

Bereś i Burnetko porwali się zatem na arcytrudne zadanie, ale nie polegli. Ich portret Edelmana jest pełny i fascynujący, a przy tym to rzetelny obraz II i III, a nawet IV RP. Autorzy nieraz odwołują się do książki Krall czy wywiadów, jakich Doktor z Łodzi udzielił innym dziennikarzom, ale głównie opierają się na własnych z nim rozmowach, w których poruszyli chyba wszystko, co dla niego w życiu najważniejsze. Jan Strzałka, Polityka 21 kwietnia 2008Witold Bereś i Krzysztof Burnetko:
NASZA HISTORIA / 20latRP.pl  (2008)
książka („Świat Książki”), stron: 480, okładka miękka
cena: 30 PLN + koszty przesyłki

Książka „Nasza historia” to subiektywny przewodnik po najnowszej historii Polski, od wyborów w 1989. Swoją historię Bereś i Brunetko snują przez pryzmat spotkań ze znanymi ludźmi. Z tymi, których poznali w swojej dziennikarskiej pracy , m.in. w Tygodniku Powszechnym. „Gazeta Wyborcza”, 17 czerwca 2009Witold Bereś i Artur Więcek „Baron”:
TISCHNER – ŻYCIE W OPOWIEŚCIACH  (2008)
książka („Świat Książki”)
cena: 35 PLN + koszty przesyłki

Sławne zdanie Tischnera, że mianowicie nie zna przypadku, by ktoś utracił wiarę pod wpływem lektury dzieł Marksa – zna natomiast liczne przypadki utraty wiary wynikłe z niefortunnego wpływu księży proboszczów – przyniosło autorowi sławę wielowymiarową i zaczęło żyć własnym, na ogół jednowymiarowym. W znakomitym filmie Witolda Beresia i Artura Więcka „Tischner – życie w opowieściach” losy, interpretacje i konsekwencje tego zdania zajmują miejsce kluczowe. Jak najsłuszniej: w dziejach tej frazy dobrze widać dzieje księdza Tischnera. Jerzy Pilch, „Dziennik”, listopad 2008Witold Bereś i Artur Więcek „Baron”:
ZAKOCHANY ANIOŁ W KRAKOWIE (tekst scenariusza filmów) (2005)
książka – wydawca „Bereś & Baron Media Productions”, stron: 128, okładka miękka
cena: 25 PLN + koszty przesyłki
ZAKOCHANY ANIOŁ  (2005)
+ dodatki specjalne (zwiastun, niewykorzystane sceny, wywiady, teledysk, galeria)
DVD (podwójne) – dystrybutor Kino Świat
język: polski, napisy: angielskie, region:2, PAL, czas: 95 min.
cena: 35 PLN + koszty przesyłki

„Zakochany Anioł” jest bowiem komedią, ale bynajmniej nie pustą zgrywą. (…) Działa tu mechanizm głębszy, charakterystyczny dla kina w ogóle: człekoanioł Giordano budzi marzenie widza o sobie samym, w tym przypadku – umiejącym naprawdę cieszyć się tym, że jest, istnieje, w tym właśnie znajdując sens życia. Bożena Janicka „Kino”, 5/2005
.Stronniczo

Wielkanoc 2011

2011-04-24

A Chrystus się pochylił nad klęczącym ciałem
I rzeknie: „Powiedz ludziom, niech więcej nie płaczą,
Dwa dni leżałem w grobie. I dziś zmartwychwstałem”

(fragment wiersza Jana Lechonia)

 

Życzmy sobie wzajemnie, aby wiosnę udało się nam budzić w sercu co roku. A śmigus, jajeczko i coś do niego : )  - oby były tylko miłym dodatkiem do czegoś ważniejszego