.W tym miesiącu
.O nas

o nas

Kim jesteśmy?

Nasza firma jest spółką dwóch przyjaciół, którzy współpracują ze sobą od roku 1995 na różnych polach aktywności artystycznej: od pisania scenariuszy po robienie filmów oraz kampanii promocyjnych.
Naszym największym sukcesem jak dotychczas są dwa filmu kinowe: “Anioł w Krakowie”, „Zakochany Anioł” oraz filmy oparte o „Historię filozofii po góralsku” ks. Tischnera. Ale poza pracą, bardzo lubimy też piłkę nożną, gęś nadziewaną sercami drobiowymi i zmrożoną wódeczkę. W ostatnich latach współpracowaliśmy m.in. z ks. Bonieckim, Januszem Gajosem i Jerzym Trelą, Czesławem Miłoszem czy Grzegorzem Turnauem.
Witold Bereś to przez wiele lat głównie dziennikarz, scenarzysta i autor wielu książek publicystycznych, od dziesięciu lat – również producent filmowo – telewizyjny.
Artur Więcek “Baron” – to reżyser i scenarzysta, jeden z twórców głośnego cyklu „Rozmowy na koniec wieku”, autor filmów o ks. Tischnerze, a jego pierwszy film fabularny „Anioł w Krakowie” stał się jednym z najbardziej popularnych filmów w Polsce.
Nasze pierwsze doświadczenie filmowe, „Historia filozofii po góralsku”, otrzymało nagrodę szefa Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na Festiwalu w Gdyni (1999), a na Prowincjonaliach we Wrześni nagrodę specjalną „Za szczególne piękno”.
„Anioł w Krakowie” (2002) m.in. był nagradzany na Prowincjonaliach (najlepszy film, najlepsza rolę męska, najlepsza muzyka), na Festiwalu Debiutów Filmowych w Koszalinie i Filmów Polskich w Chicago (nagrody publiczności), na Festiwalu Polskich Filmów w Gdyni (najlepszy debiut reżyserski, najlepszy debiut aktorski w filmie, najlepsza komedia), był czterokrotnie nominowany do „Polskich Orłów” – najważniejszej nagrody polskiego środowiska filmowego (jako najlepszy film, za najlepszą role pierwszoplanowe kobiecą oraz męską i drugoplanową kobiecą), do Internetowej Nagrody Filmowej portalu Stopklatka w kategorii Polski film roku i otrzymał doroczną nagrodę kulturalną Gazety Wyborczej w Krakowie w kategorii „film”.
Ale najważniejszym wyróżnieniem był fakt, że w wakacje 2002 roku film oglądnął w Watykanie Jego Świątobliwość Papież Jan Paweł II oraz bp Stanisław Dziwisz, którzy – według listu skierowanego do twórców - przyjęli film bardzo ciepło i życzliwie…
Film pełnometrażowy „Jegomość Tischner i jego filozofia po góralsku” ( na podstawie serialu) trafił w maju 2007 do sieci kin „Multikino”.
Ostatnim osiągnięciem są dwa znaczące filmy dokumentalne: „Tischner: ksiądz na manowcach” oraz „Dowódca Edelman” (tytuł emisyjny: „Marek Edelman. Życie. Po prostu”) tworzone wspólnie z TVN i Polskim Instytutem Sztuki Filmowej.


.Stronniczo

Wielkanoc 2011

2011-04-24

A Chrystus się pochylił nad klęczącym ciałem
I rzeknie: „Powiedz ludziom, niech więcej nie płaczą,
Dwa dni leżałem w grobie. I dziś zmartwychwstałem”

(fragment wiersza Jana Lechonia)

 

Życzmy sobie wzajemnie, aby wiosnę udało się nam budzić w sercu co roku. A śmigus, jajeczko i coś do niego : )  - oby były tylko miłym dodatkiem do czegoś ważniejszego

.Menu